KRATOS FIBERS

MACRO PP FIBERS

Kratos Yapısal Macro Sentetik Fiber Donatıları; yüksek performanslı Polipropilen ham maddesinden EN 14889-2 Sınıf 2 ve ASTM C 1116 standartlarına göre üretilmiştir. Kratos Macro, betonun tüm uygulamalardaki en büyük zaafı olan yüzeysel rötre ve yük altında oluşan yapılsal çatlaklara karşı en etkili çözümü sumaktadır. Beton içerisinde 3 boyutlu homojen dağılan fiber dizaynı ile servis ve tasarım yükleri altında betonun taşıma kapasitesini artırarak etkin çatlak kontrolünü her noktada sağlar.

Yüksek dayanım özelliklerine ek olarak kolay karışım ve hızlı uygulanabilme avantajlarıyla; endüstriyel saha betonlarından şap betonlarına, yüksek özellikli ray altı betonlarından pist ve liman betonlarına, püskürtme betonlarından tünel kaplamalarına ve prekast yapı elemanlarına kadar inşaat sektöründe bir çok uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

CE sertifikalı ve Kordsa’nın %100 yerli üretim teknolojisi ile inşaat pazarına sunulan Kratos Macro, betonda en yüksek performansı gösterecek şekilde tasarlanmış dizaynı ile beton içerisinde sürdürülebilir maksimum güçlendirme ve güvenlik sağlar.

Dozaj

Optimum Kratos Macro dozajı, proje gereksinimlerine göre değişmektedir. Bu aralık genellikle 2 – 10 kg/m³ aralığındadır.

Teknik Özellikler

Kratos Macro Karakteristik Özellikler
Fiber Sınıfı EN 14889-2 Sınıf II
Ham Madde Saf Polipropilen
Yoğunluk (gr/cm³) 0,91
Uzunluk (mm) 54
Lif Çapı (mm) 0,95
Çekme Gerilmesi (MPa) 530
Elastisite Modülü (GPa) 7,2
Erime Noktası [oC] 160
Asit ve Alkali Direnci Yüksek
Korozyon Direnci Yüksek
Lif Sayısı/ Kg 28.000

Dökümanlar

macro-pp-fibers-logo