KRATOS FIBERS

MICRO FIBERS

Kratos Micro Sentetik Fiber Donatıları EN 14889-2 Sınıf 1 standardında üretilen, taze betonda plastik ve uzun dönemli kuruma rötresi çatlaklarını önlemede başarılı sonuçlar veren sentetik fiber donatıdır. Isı ve rötreye bağlı çatlakların oluşumu minimize edilerek daha yüksek yapısal bütünlük sağlanır.

Kullanım Alanları

Kratos Micro, hazır beton ve püskürtme beton uygulamalarına ek olarak, kuru şap uygulamaları, iç ve dış cephe sıva uygulamaları ve benzeri uygulamalar da dahil olmak üzere bütün çimento esaslı kompozitlerde kullanılır.

Dozaj

Almanya Aachen Üniversitesi’nde gerçekleştirilen akredite testler sonucunda, 300 gr/m3 kullanımda %67 oranında rötre çatlaklarını önlediği kanıtlanmıştır.

Paketleme

Kratos Micro Sentetik Fiber Donatıları suda çözünebilen paketler ile dozajlanabilir veya proje ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan big-bag’ler içerisinde temin edilir

Teknik Özellikler

Kratos Micro Karakteristik Özellikler
Fiber Sınıfı EN 14889-2 Sınıf I
Yoğunluk (gr/cm3) 1,38
Uzunluk (mm) 12
Filament Yarıçapı (mikron) 17-21
Çekme Gerilmesi (MPa) 800-1100
Korozyon Direnci Yüksek
Erime Noktası [oC] 255-265
Fiber Adedi/Kg 200 Milyon
Lif Türü
Monofilament

Kratos Micro Plastic Shrinkage

Kratos Micro PS, beton içerisinde 3 boyutlu homojen dağılımı sayesinde taze betonda kısa dönem plastik rötresine karşı etkin çatlak kontrolünü her noktada sağlayan, yüksek performanslı polimer esaslı sentetik fiber donatılardır.
EN 14889-2 Sınıf 1 standardına uygun olarak, Kordsa mühendisliği ile %100 yerli olarak üretilmektedir.

Kullanım Alanları

Kratos Micro PS tüm hazır beton ve şap uygulamalarında kullanılmaktadır.

Paketleme

Kratos Micro PS suda çözünen özel ambalajlarda paketlenir, standart ambalaj miktarı 300 gr’dır. (±%1,5). 1 palette 300 kg ürün sevk edilir.

Dökümanlar